High Five - Celookresní sportovní odpoledne

8.5.2013
Doporučený věk: 6-10 let, 10-15 let, nad 15 let
Připojená fotogalerie: H5 - Celookresní sportovní odpoledne 2013

Sestavte tým a přijďte hájit barvy vašeho střediska či oddílu!
Spojte síly s jiným střediskem a sestavte společný tým!
Nebo se prostě seberte a jen tak si přijďte zasportovat!

Kdy?  8.5. od 13 do cca 18 hodin
Kde? Areál Okrouhlík - mapa
Pro koho? Pro koho? Pro členy našeho okresu od nejmenších až po nejdospělejší.

Pokud doplníte váš tým rodiči nebo kamarády, rozhodně je nevyhodíme. U týmů starších dětí netrváme nutně na doprovodu jejich vedoucích, u světlušek a vlčat bychom uvítali, kdyby s nimi mohl někdo starší přijít.

V čem se soutěží?

• Fotbal
    Hrají pětičlenné týmy (4+1), střídání libovolné, zápas trvá cca 2x15 min (definitivně rozhodneme podle počtu přihlášených týmů), na umělém povrchu.
  • Frisbee
    Hraje se na zóny, na umělém povrchu. Hraje 5 hráčů, střídání libovolné. Pravidla zde.
  • Vybika
    Hlásit se mohou 5-7 členné týmy, klasika na hřišti s kapitány, pravděpodobně na asfaltu.
  • Štafetový běh
    4x200-500 metrů (dle věkové kategorie), v parku Klamovka po cestách – čili lehce terénní, ne úplně sprint na dráze.
  • Petangue a další sportíky
    Staňte se šampiónem nebo si jen sportovně odpočiňte mezi dvěma důležitými zápasy. Kromě petangue se můžete těšit na kroket, pingpong a další. Není třeba tvořit tým ani hlásit se předem.
  • A v neposlední řadě se připravte na SOUTEŽ o NEJLEPŠÍHO TÝMOVÉHO MASKOTA!

Přesná pravidla k jednotlivým sportům budou k dispozici cca týden předem a pak na místě. Kdyby pro váš trénink byla nějaká informace zásadní, tak se nás ptejte i dříve.

Na každý sport vypisujeme několik kategorií. Věky sportovců přísně kontrolovat nebudeme, ale buďte rozumní. Našim cílem není, abyste museli z týmu vyhodit dobrého rok staršího kamaráda, ale to, aby si všichni měli možnost zasoutěžit s vyrovnanými soupeři. Ragbyový zápas roverů proti světluškám by byl fajn, ale budeme se mu snažit zabránit :) Do starších kategorií můžete mladší sportovce zařazovat bez omezení.

Počet týmů na středisko či oddíl není nijak omezen a rozhodně vítáme i to, když sestavíte tým napříč středisky.

Jak se přihlásit?

• Předem na webu – do 30. 4. jako tým
    Podle počtu přihlášených týmů rozhodneme o tom, které kategorie se v jakých sportech nakonec otevřou.
  • Na místě jako tým
    Není žádný problém přihlásit se až na místě. Nemáte ale záruku, že váš vysněný sport a kategorie budou otevřeny.
  • Na místě jako jednotlivec
    Neváhejte a prostě přijďte, jistě se najde příležitost s někým utvořit tým na místě nebo se k nějakému přidat.

Počítáme s tím, že jeden člověk může soutěžit ve více sportovních disciplínách a rozhodně tyto všestranné sportovce vítáme. Když nám o tom napíšete, budeme se snažit vyladit harmonogram tak, aby to šlo. (Např. nám napište „V našem fotbalovém týmu je Janička, která chce taky běžet štafetu za mladší holky.“)

Kontakt: Rybča - hanka@rihova.cz , 605 729 739

Pořádá: Junák – svaz skautů a skautek ČR, okres Praha 5 ve spolupráci se střediskem Mawadani

Těší se na vás Janina, Škebloň, Rybča, Koumák, Básník a další neúplatní rozhodčí :)