Čekatelský kurz JETEL

7.10.2011 - 11.12.2011

Vítejte v jeteli ... ehm, tedy, na stránkách čekatelského kurzu Jetel. Dozvíte se tady vše potřebné o kurzu samotném, časem tu najdete výukové materiály a samozřejmě i odkazy na fotky z kurzu.

JETEL v kostce

Přihlášky: do 30. 9. 2011
Cena: 1000,- pro členy okresu Praha 5; 1300,- pro ostatní (okres přispívá na kurz z vlastního rozpočtu)
K zaplacení účastnického poplatku budete vyzváni po uzavření seznamu účastníků.
Termíny:

1. 7. - 9. 10. 2011: Mentaurov
  2. 11. - 13. 11. 2011: Litoměřice
  3. 9. - 11. 12. 2011: uzavření čekatelských zkoušek; místo bude upřesněno
  4. únor 2012: navazující víkend, bude upřesněno

Čekatelský kurz a zkoušky budou probíhat na prvních třech víkendech, únorový víkend je navazující ("pro hotové čekatele"). Účastnický poplatek se vztahuje na první tři víkendy.

Kontakt: dan.svitavsky.jetel@seznam.cz

Důležité informace aneb Jak správně pěstovat Jetel

Co nám tu vyrostlo aneb Úkoly a materiály

Úkoly - aktuální

Úkoly - po termínu

Materiály

Fotky z Jetele

Zápisky z Jetele

Díky Josce, Málí a Maky se můžete podívat na tento pěkně napsaný a ještě pěkněji ilustrovaný deník kurzu (pdf, cca 23 MB).

Co je čekatelská zkouška?

Čekatelská zkouška opravňuje toho, kdo ji složil, ke spoluúčasti na vedení skautského oddílu a k vedení krátkodobé akce se souhlasem a podle pokynů vůdce. Je zároveň „vstupní branou“ k dalšímu skautskému vzdělávání – například k vůdcovské zkoušce. Mohou ji skládat členové Junáka od 15 let (15 vám musí být nejpozději na posledním víkendu).

Jak vypadá čekatelská zkouška na JETELu?

Čekatelský kurz JETEL bude probíhat podle Nové Čekatelské Zkoušky. Základem zkoušky jsou takzvané čekatelské kompetence. Jsou to vlastně popisy toho, co by měl čekatel znát, umět a také trochu, jaký by měl být. Těchto kompetencí je celkem 44, a co mezi ně patří, se můžete podívat tady.

Co je potřeba udělat, abych složil(a) zkoušku na JETELu?

Během kurzu se s kompetencemi potkáte v různé podobě – některé ověříme v různých programech, jiné prostřednictvím úkolů na kurzu samotném či v činnosti vašeho oddílu, pro splnění dalších se bude asi potřeba něco naučit a pak použít. Co konkrétně budete muset pro složení čekatelské zkoušky udělat, se budete dozvídat v průběhu kurzu, tak, aby z vás již na prosincovém víkendu mohli být čekatelé.