Detail akce:

Mysterium Pragensis

zpět na archiv akcí
17.1.2009
Doporučený věk: nad 15 let

Píše se rok 1923.
Štiplavý listopadový vítr trhajíc ze stromů i z kalendářů poslední listy sfoukl prach z událostí dávno zapomenutých. Vše bylo zapříčiněno článkem nepříliš známého českého badatele Dr. Divíška [plné znění článku], otištěným na poslední straně jednoho renomovaného vědeckého měsíčníku, který nevzbudíc větší zájem české vědecké obce strhl na sebe pozornost těch nejpodivnějších existencí. Ty se teď sjíždějí do Prahy, aby se v jejích uličkách utkaly v nečestném boji při honu za svými cíli.
Vydejte se v jejich stopách, abyste možná odhalili největší pražské tajemství od rudolfínské záhady podivuhodného Golema!
Každý má možnost spatřit odlesk pravdy klíčovou dírkou dveří na konci dlouhého tunelu - tedy každý, kdo se odváží vydat se napospas tomu, co v tunelu číhá...

Datum konání: 17. 1. 1924, to je za -3045 dní!

plakat_mysteria-pragenzis.jpg, 55kB

Máte-li dotazy, obraťte se přímo na organizátory.

Fotografie z akce

Postřehy ze hry zaznamenané Martou

Převzato z http://severka2.blog.cz/0901/mysterium-pragensis

  1. Místo: Kampa - Hohy jde po nábřeží, blíží se k ní běžící postava, když je nadosleh, začne křičet na celou Kampu: "Marto, Marto! Právě jsem utekla policajtům! Zdrhej!" Prostí lidé se svorně zatvááářili....
  2. Místo: Jiráskův most - Radio je nakažen od prostitutky syfilisem, cestou se mu papírek odlepí z kabátu a kamsi odletí: "Hej, kde je můj syfilis? Mě se odlepil syfilis!!"
  3. Místo: kostal u pražského Jezulátka - Hohy a její část skupinky si sedly do lavice vedle falešného mnicha: "Je nevhodné oslovovat mnicha "Hej šéfe"?"
  4. Místo: kostel u pražského Jezulátka - Liška byla nakažena kapavkou, v sakrystii se papírek ztratil, když vešel mnich, vybafla na něho: "Neviděl jste moji kapavku? Já ztratila svoji kapavku!"