O okresní radě

Organizační struktura

Junák – český skaut, okres Praha 5, z. s. je podle organizační struktury Junáka tzv. vyšší organizační jednotkou. Dělí se na základní organizační jednotky, kterými jsou střediska. V rámci středisek pak působí jednotlivé oddíly.

Nejvyšším orgánem okresu Praha 5 je sněm, který volí ostatní řídící orgány. Sněm se koná zpravidla jednou za 3 roky. Poslední volební sněm okresu Praha 5 se konal 26. listopadu 2023.

Vrcholným řídícím orgánem mezi sněmy je rada vyšší organizační jednotky (v tomto případě tzv. okresní rada) složená ze členů volených sněmem, z vedoucích středisek a případně jmenovaných činovníků. Okresní rada se schází jednou měsíčně, s výjimkou hlavních prázdnin. Řídí, koordinuje a podporuje činnost středisek. Předseda rady je statutárním orgánem vyšší organizační jednotky.

Kontrolním orgánem je revizní komise, jejíž členy volí sněm.

Okresní rada

Členové okresní rady s rozhodujícím hlasem:
Předseda:Zbyněk Kocman
Místopředseda:
Kateřina Kočová - Krtek
Volený člen:Kryštof Eckhardt - Štófi
Volený člen:Petr Šrámek - Klikař
Vedoucí 55. střediska Vatra:Jakub Martínek - Škebloň (zástupce Matěj Vonderka - Kočí)
Vedoucí 56. střediska Hiawatha:Lukáš Karlíček (zástupce Jan Hlaváč)
Vedoucí 58. střediska Mawadani:Petr Jaroš (zástupkyně Matěj Balík - Pavouk a Alžběta Kočová - Očko)
Vedoucí 76. střediska 5. květen:Michal Baláž (zástupce Ondřej Kunt - Kop a Tomáš Weiss - Mravenec)
Vedoucí 85. střediska Bílý Albatros:Martin Argaláč (zástupce Daniel Matocha - Vědobyl a František Holeček - Lousk)